Son zamanlarda bazı uyanıkların para kapısı haline gelen ve gerçek medyumları el ile sayılabilecek hale gelmesini sağlayan bu sektörde aslında biraz dikkatli davranılırsa güvenilir ve dolandırıcı medyumlar rahatça ayırt edilebilir.

Bunların en başında şu geliyor; bu kişinin internette kullandığı isim ile banka hesap bilgilerindeki isim aynı mı değil mi? Örneğin birçok dolandırıcı adı internette Medyum Mustafa diye geçmesine rağmen hesap bilgilerini isteyince yine örneğin Hüseyin adına hesap bilgisi verirler. Neden ismin farklı olduğunu sorunca da malzemecimin hesabı, muhasebecimin hesabı gibi yalanlar uydururlar. Bu tür insanlara asla aldanmayın. Zaten mantıklı düşünülürse kimse ödemeyi malzemecisinin, muhasebecisinin hesabına almaz. Ödeme kendi hesabına alınır, malzemecisine vereceği bir para varsa onu kendisi sonradan verir. Bu tür kişiler genellikle belirli aralıklarla internette kullandıkları ismi değiştirirler. Örneğin bugün adı Medyum Mehmet iken yarın Medyum Mahmut olur, sonraki gün Medyum Hasan. Ama banka hesap bilgileri çoğunlukta sabit kalır. Bu önemli ayrıntıyı unutmayın ve çalışacağınız medyumu seçerken bunu göz önünde bulundurun.

Bir diğer ayrıntı ise bu kişinin sesidir. Dolandırıcı medyumlar son zamanlarda aynı anda birden fazla isim kullanır hale gelmiştir. Birini arıyorsunuz sesini duyuyuyorsunuz konuşuyorsunuz, sonraki gün başka birini arıyorsunuz sesi yine aynı. Bu şekilde bunları da ayırt edebilirsiniz. Tüm medyumları tek tek arayıp seslerine bakmak çok zaman alabilecek bir işlem ancak bunu da kafanızın bir köşesinde tutmanızda fayda var.

Bir diğer önemli konu; daha önce çalışma yaptıran diğer insanların yorumlarıdır. Bu yorumlara ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Her geçen gün yeni insanların da yorum yapmasıyla genişleyen bu platforma siz de kendi yorumlarınızla katkı sağlayabilirsiniz.

Örnekler çoğaltılabilir. Ama en önemli üç faktör yukarıda saydıklarımızdır. En yakın sürede gerçek bir medyum bulmanız dileğiyle.

One comment

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.